Gönül Alma ve Barışmak için Okunan Dua

Aşağıda yer alan Ayet-i kerimeler, isminden de anlaşılacağı gibi sevgi ve muhabbet kazanmak, gönül almak için okunmaktadır. Dargınların kimselerin barışması için; geçimsiz ve huzursuzların, birbirlerini sevmeyen eş, arkadaş, aile veya dostların birbirlerine şirin ve sevimli görünmeleri için; karşı tarafı tesir altına almak, dost olmak ve dost bulmak için, şeref itibar kazanmak için okunan dualardandır.
Duanın Arapça Okunuşu;
Eüzü billahi mine’ş-şeytani’r-racim- Bismillâhirrahmanirrahim. Elhamdu lillâhi leke ya Allahu (filanın) gönlünü bana dost kıl. Elhamdülillah! Ya Allah! (filanın) gönlünü çevirgel. Bi-hakkı La ilahe İllallahü Muhammedü’r-Resulullah. Ya Rab sen ol Şanı büyük Allah’sın ki, sen yedi kat gökleri ve yerleri yarattın. Ya Rab senin izzetin hürmeti için filanın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve cevabını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayrı kıl. Ahiyyen, Şerâhiyyen esbâvüsin bi-Hürmeti Hızır (a.$) (filanın gönlünü) bana dost kılıvergil. İlahi bi hürrneti Hüve’l Hlayyü’l Kayyum. . Lailâhe illa Hu için ve 99 Esmaü’l -Hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bi-Hürmeti Tevrat ve bi-Hürmeti Zebur ve bi-Hürmeti incil ve bi-hürmeti Fürkani’l-Azim ve Kur’an-ı Kerim ve Suhuf-i İdris(a.s) ve bi-hürmeti Âdem (a.s) ve bi-hürmeti cemii’l-Enbiya-i ve’l-Mürselin.
İlahi senin lütfun için ve senin in’ amın için ve senin ihsanın için. İlahi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda 5 vakit namazda ve Ramazan ayında çekilen tespih-ler hürmeti için. Ve sübhaneke’llahümme ve bi Hamdike Ebced harfleri hürmeti için Kunut duaları ve Teşehhüd duası hürmeti için (filanın) gönlünü ve canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel ,sen rast getir.
Bi-Hürmeti “Adem Safiyyullah ve bi -Hürmeti Nuh Neciyyullah ve bi-Hürmeti İbrahim Halilullah ve bi-Hürmeti Musa Kelimullah ve bi-Hürmeti İsa Ruhullah bi -Hürmeti Muhammed Mustafa Sallâlahu Aleyhi Vesellem Habibullah. İlahi 124 bin peygamberler hürmeti için (filanın) gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost kıl; benim aşkımdan bi-karar kılıvergil . Murtaza vel-Mücteba, ya Mahmud ya Mennanu ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ve ya Cebbar.
İlahi 124 bin enbiya-i ve’l-Mürselin ve evliyalar hürmeti için (filanın) gönlünü bana çevirgil. İlahi! Musa (a.$)’ın iki gözü ve yüzü hürmeti için esrarı Muhammed ve Muhammed’in savmı ravzası ve hilyesi ve berâtı ve miracı ve kıyamı ve kuû’ di ve sucûdi ve gaziler hakkı için… İlahi Mü’minin ve Mü’minat, Müslimin ve Müslimat hürmeti için… İlahi müşfik gönüller hürmeti için (filanın) aklına, gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahbub kılıvergil.
Ya Ğani ya Muğni bi-hürmeti Kitab-ı malûm zemekanide ise bi-karar kılıvergil. İlahi senin sırrın için ve Sübhani Devranı hürmeti için Zünnun-i Misri ve Fethi Mehdi Musalli ve ve Ahmed Turani ve Meş’ar-i Sellem hürmeti için. İlahi Maruf Kerhi ve Cüneyd-i Bağdadi hürmeti için. İlahi Şeyh Şibli ve İmamı Gazali hürmeti için, İlahi Abdülmuttasıl, İlahi İbni Hallaç Mansur ve Hac ve Ebulleys ve Veysel karani ve Şeyh Muhammed hürmeti için. İlahi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlahi imanlı kullar, âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bi-Hürmeti “İnnema emruhü izâ erâde şey’en en yeküle lehıl kün fe-yekün. Fe-Sübhane’llezi bi-yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi Türceün.” İlahi, “Yevme la yenfe’u mâlün ve La benüne illa men etellâhe bi-kalbin selim.” Bi-Hürmeti Hazihi’l-Ayeti’l-Kerim, (filanın) gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil.
İlahi cümle mahlükat arasında ve has ve am arasında sözümü makbul ve âlem halkını bana musahhar eyle. Beni şirin ve taliimi kuvvetli ve hürmetli eyle ve bütün Mü’minler arasında sevimli eyle. Bi-Hürmeti Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanüllahi teâlâ aleyhim ecmain. İlahi bi-Hürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya Müseb-bibel-Esbab ya Müfettihat-’Ebvab ya Kadiyet-Hacat ya Mukilel’aserati ya Mukallibel-Külübi vel Ebsar. (Filanun) Gönlünü bana dost kılıvergil.
Ya ilahel-Evveline ve’l-Âhirin; “İyyake na’budü ve iyyake nestein ” ve bi-Hürmeti “Sübbühun Kuddusün Rabbüna ve Rabbül-Melâiketi ve’r-Ruh. Ve bi-Hürmeti Cebraile ve Mikaile ve israfile ve Azraile aleyhümüsselamü ve bi-Hürmeti Mekkete ve Medinete maallahü ala ve bi-Hürmeti ” Kâf Hâ Yâ Ayın Sâd” ve “Ha Mim Ayın Sin Kaf ve bi-Hürmeti “Yasin vel-Kuranil-Azim inneke leminel-Mürseline, Ala sırati’m-Müstakim” ve bi-Hürmeti “Sümün Bükmün Umyun Fehüm La Ya’lemûne; Summün Bükmün Umyün Fehüm La Yubsirûn.” Ve bi-Hürmeti “femen kane minküm meridan ev bihi ezen min resihi fe fidyetün min siyamin ve sadakatin ev nüsükin fe iza emintüm femen temettea bi-Hürmeti ile’l-Hacci.
” Bisraillahirrahmanirrahim. Rabbiğfirli ve hebli mil-ledünke rahmeten inneke ente’l-Vehhab. Birahmetike ya Erhame’r-Rahimin. Ve’l-hamdülillahi Rabbil-Âlemin. (Esma 99, s. 177-179)

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

dua
Bu makale dua tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Barışma Duası
Yazdır
Bu sayfaya 6543 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

105 Evet
28 Hayır

“Gönül Alma ve Barışmak için Okunan Dua” için 22 yorum var.

 1. Sevdiğim kız arkadaşımla aramızdaki sorunları çözere küslüğümüzün bitmesini sitiyorum burak hocayı arıyacağım inşallah bakalım

 2. Selamün aleyküm hocam geçen sene görüştüğüm vardı önce herşer çok güzel gidiyordu sonra aramızda kavga çıktı ne olduysa aramız bozuk hocam ben erkek arkadaşımla aramızı nasıl düzeltirim

 3. Hocam bu duayi her an her zaman okuyabilirmiyiz.sevdigimiz ile barisana kadar.yoksa bir kez okuyup birakmali miyiz ???lütfen cvp yanlış uygulama yapmaktan korkuyorum.

 4. Bak kardeşim küstüyseniz onun için git şiir yaz ve deki sen bana küstüğümden beri benim kalbimin yarısı yok özür dilerim bu odunun senin için yanıyor de
  olur

 5. Sevdiğim kadın bana çok aşırı kırıldı beni artık istemiyor ne yapayım ballah rızası için bana bir akıl fikir verin

 6. meraba sevdiğim benden ayrıldı çok kötü kırdı sevmediğini söyledi 4 yıllık ilişkim boşa gitmesin bi heva uğruna biliyorum beni seviyor ama öyle olmayacağını gördüğü için kendini kandiriyor benim hatamdı ama o kadar af diledim tövbe ettim onun çok değiştim ama dönmüyor biliyorum istiyo ama korkuyo bu dua faydalımi çok acı çekiyorum cehennem.ateşinde gibiyim yureğim cokk yaniyo her nefes.aldigim sürece bana zehir gibi geliyo onsuz

 7. Dilegimizin olması için kaç kez okumak gerekir. Belirli bir zamanda okuyabilir miyiz. Okurken abdest almamız icab eder mi? Cevaplarsanız çok makbule geçer.

 8. Bağlama duası ile Burak Hoca sayesinde erkek arkadaşımın tamamen bana sadık olmasını sağladım. Kendisinden aşk duası gibi birçok konuda destek alabilirsiniz bence.

 9. Sevgi ve muhabbet için Burak Hoca dan destek almıştım. Eşim için bağlama duası desteği de aldım. Çok memnun kaldım.

 10. Arkadaşlarımın ısrarı ile, Burak Hoca dan aşık etme duası konusunda destek aldım. Çok hoşlandığım bir çocuk vardı, bana yüz vermemesi beni çok üzüyordu. Hocamın duaları ile bu mutlu son oldu.

 11. Hocam ve ben oğlumun kendisine musallat olan kadından ayrılması için ayırma duası çalışması yaptık. Hayatımı renklendiren Burak hoca yı sizlere de tavsiye ederim.

 12. Sevdiğim insanın beni aldattığını öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Yuvamı kurtarmam ise Burak Hoca sayesinde oldu. Bana bağlama duası verdi ve çok yardımcı oldu kendisi.

 13. Burak Hoca ile çeşitli konularda çalışmalar yapmıştık. Her zaman kendisinden memnun kaldım. En son soğutma duası üzerinde desteklerini aldım ve beklentilerim gerçekleşti.

 14. Yurtdışından Burak Hoca ile iletişim kurdum, telefonla arayarak ve whatsupp üzerinden bana ayırma duası konusunda destek verdi. İnanılmaz manevi ilimlere hakim bir insan.

 15. İşyerinden bir çocuğa inanılmaz aşık olmuştum, ancak o beni fark bile etmiyordu. Ben de aşk duası desteğini Burak Hoca dan aldım. Bana çok yardımı oldu ve çok akıl verdi.

 16. İşyerinden sürekli dedikodumu yapan bir insan için Burak Hoca dan ayırma duası istedim. Onun duaları sayesinde işyerinden ayırdım ve çok rahat ettim.

 17. Çok özel bir insan Burak Hoca, eşimle benim aramın düzelmesini ona borçluyum. Bize bağlama duası verdi, çok mutluyum. Sevgililer gibiyiz.

 18. Hocam eşimle kavga ettik babasının evine gitti geri gelmek istemiyor ne dediysem ne yaptıysam geri gelmek istemiyor ben yuvamı kurtarmak istiyorum ama o geri gelmek istemiyor ve sosyal medya üzerinden ulaşımı mi engellemek için beni her yerden engellemiş ve numarasını degistirmis

 19. İletişim için numaramdan ulaşabilirsiniz. 0 553 371 89 94

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medyum Yasin hoca
Jojobet - Vbet giriş -